Aşık Veysel Engelsiz Yaşam Merkezinde Renkli Etkinlik

Çankaya Belediyesi Aşık Veysel Manisiz Ömür Merkezi engelli bireylerin renkli şovlarına sahne oldu.

Çankaya Belediyesinin engelli bireylerin eğitim alabilmeleri için Belediye Lideri Alper Taşdelen tarafından 25 Ekim 2021 yılında hizmete açılan Aşık Veysel Manisiz Ömür Merkezi’nde bireyler eğitimin yanı sıra renkli etkinliklerle de eğleniyor.

Aşık Veysel Manisiz Ömür Merkezi etkinliğinde aileleri ile bir ortaya gelen engelli bireyler, dans ederek iştirakçilerin beğenisini toplayan müzik gösterisine de imza attı. Aktifliğe katılan Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, CHP eski milletvekillerinden Çetin Arık ve CHP Çankaya İlçe Lideri Fahri Yıldırım engelli bireylerin mutluluğuna ortak oldu.

Engelli bireylerin toplumsal ömürlerinde ilişkin olduğu yerlere gelmelerini hedefleyen bir yaklaşım ile farkındalık yaratmaya itina gösterilen merkezin renkli etkinliğinde bulunmaktan büyük memnunluk duyduğunu belirten Çankaya Belediye Lideri Alper Taşdelen, “Merkezimizde verilen hizmetler özel ihtiyaçlı bireylerin ferdi farklılıklarına nazaran düzenlenmektedir. Onların toplumda her vatandaş üzere toplumsal hayata iştiraklerini, bağımsız ömür hünerlerini kazanmalarını sağlayacak, ailelerinin gönlünü ferahlatacak ve sorumluluklarını kolaylaştıracak çalışmalarımız devam edecektir” diye konuştu.

CHP eski milletvekillerinden Çetin Arık engelli bireylerin hayatına dokunan bu merkezi hizmete sunduğu için Alper Taşdelen’e teşekkür etti. Aktiflikte ayrıyeten Ankara Otistik Bireyler Derneği Lider Yardımcısı Zehra Hasgül özel ihtiyaçlı bireylere verdiği dayanaklardan ötürü Lider Alper Taşdelen’e plaket sundu.

Aşık Veysel Manisiz Ömür Merkezinde eğitim gören bireyler hazırladıkları şovlarla salonu dolduran konuklara keyifli anlar yaşattı. Dans atölyesinin hazırladığı vals gösterisi ile başlayan aktiflik Çankaya Belediyesinin eski Meclis üyesi Halil Köseler ve Sesli Kütüphane sorumlusu Murat Köseler’in müzik dinletisi ile devam etti. Aşık Veysel Manisiz Ömür Merkezi Müzik Atölyesinin performansı ile coşku doruğa çıktı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı