Cumhuriyet Mahallesi Yeni Yaşam Alanına Kavuştu

İnegöl Belediyesi’nin Cumhuriyet Mahallesi Alapınar Sokakta hayata geçirdiği Çok Gayeli Saha ve Koruluk alan projesi, düzenlenen merasimle hizmete açıldı. Mezbelelik boş bir arsayken çocukların inançla oynayıp yetişkinlerin huzur içerisinde oturup sohbet edeceği bir toplumsal donatı alanına dönüşen alanda, 197 adet ağaç dikilerek mahallenin oksijen deposu olacak bir korulukta oluşturuldu.

İnegöl Belediyesi, kentin dört bir yanında hizmet seferberliğini sürdürüyor. İmar planına uygun her alanda vatandaşların nefes alacağı projeler üreten İnegöl Belediyesi, bu kapsamda Cumhuriyet Mahallesi Alapınar Sokak üzerinde bulunan boş araziyi yeni bir hayat alanına çevirdi. 3400 m2 alan üzerinde; çocukların itimatla oyun oynayıp eğleneceği çok hedefli bir saha ve etrafında 197 adet ağacın dikildiği, yetişkinlerin huzur içerisinde oturup vakit geçirebileceği bir koruluk alan oluşturuldu.

İçerisinde; 2263 m2 yeşil alan, 528 m2 çok hedefli saha ve 609 m2 sert yer tretuvar alanı bulunan Cumhuriyet Mahallesinin yeni hayat alanı, dün düzenlenen merasimle hizmete girdi. Belediye Lideri Alper Taban, meclis üyeleri, AK Partili yöneticiler ve mahalle sakinlerinin iştirak gösterdiği merasimde, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Mustafa Bektaş kısa bir teşekkür konuşması yaptı. Muhtar Bektaş, mahalle sakinlerine de seslendiği konuşmasında “Açılışını yaptığımız semt alanı ve koruluk alanı mahallemize kazandıran Belediye Liderimize ve takımına teşekkür ediyorum. Bunu yapmak kadar korumak da değerli. Burada da misyon mahalle sakinlerimize düşüyor. Ne kadar uygun sahip çıkarsak, yeni hizmetler istemeye yüzümüz olur” tabirlerine yer verdi.

TÜM TALEPLER ÜZERİNDE ÇALIŞIYORUZ

Belediye Lideri Alper Taban ise vatandaşların talepleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini lisana getirerek şöyle konuştu: “Bugün her ne kadar Alapınar Sokakta bu tesisi açsak da temelinde tüm mahallemize hizmet verecek bu semt alanı ve koruluk. Mahallemizde de vatandaşlarımızın bizlere bu mevzuda haklı sitemleri vardı. Çocuklarımızın oynayabileceği, bizlerin oturup vakit geçirebileceği alanlara muhtaçlığımız var formunda talepler vardı. Yollarımızla, altyapımızla, sularımızla ilgili bizlere ilettiğiniz husus başlıkları vardı. Bunların her birini çalışıyoruz. Hayata geçirebildiklerimiz var, önümüzdeki günlerde geçirebileceklerimiz var, planlayarak kısa ve orta vadede her birini tahlile kavuşturmak istiyoruz.”

YAPMAK KADAR KORUMAKTA ÖNEMLİ

“Bu hizmetleri yapmakla bitmiyor. Bazen yapmak kolay, korumak daha sıkıntı olabiliyor. Onun için ben tüm bu yapılan hizmetleri mahalle sakinlerimize emanet ediyorum. Kesinlikle vatandaşlarımız buralara sahip çıkacaktır. Bu üzere alanların sayısını da arttırmaya devam edeceğiz.”

“VERDİĞİNİZ EMANETE EN HOŞ BİÇİMDE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

“Sizler bize bir emanet verdiniz. Bizler de bu emanete en hoş formda sahip çıkarak hizmet üretmek istiyoruz. Ben başıma nazaran çok şeyler yapabilirim lakin değerli olan vatandaşın bizlerden ne istediği. Sizlerin istek ve taleplerinize nazaran kaynaklarımızı da oluşturarak hizmetlerimizi sürdüreceğiz.”

197 AĞAÇ İLE BÖLGENİN OKSİJEN DEPOSU OLACAK

“Burada 2200 m2’lik yeşil alan, 528 m2’lik çok gayeli saha, 600 m2’lik de tretuvar ve sert taban alanından oluşan bir tesis var. Birebir vakitte 197 adet yetişkin ağaç dikilerek yeşillendirilmiş bir koruluk var. Ben yapılan çalışmanın mahallemize ve kentimize iyi olmasını diliyorum. Düzgün günlerde kullanmanızı temenni ediyorum.”

Konuşmalar sonrası kurdele kısmı ile açılışı yapılan çok hedefli saha ve koruluk alanda, vatandaşlara ikramlar da yapıldı. Protokol üyeleri açılış sonrası penaltı atışlarıyla alanda renkli imgeler oluşturdu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı