4 Farklı Caddede Yenileme Çalışmaları Tamamlandı

Sivas Belediyesi kent içi trafiğinin ağır olduğu Arap Pir Caddesi, Ahi Buyruk Caddesi, Eski Garajlar ve İtfaiye Sokak’ta altyapı, yol, kaldırım ve asfalt yenileme çalışmalarını tamamladı. Belediye Lideri Hilmi Alım, gerçekleştirilen yenileme çalışmalarını yerinde inceleyerek bilgiler aldı.

Şehir içi ulaşımı daha kolay ve konforlu bir hale getirmek için ulaşım projelerine ehemmiyet veren Lider Hilmi Alım yönetimindeki Sivas Belediyesi, alternatif yeni güzergâhlar oluşturarak mevcut yolların da standardını güzelleştirmeye devam ediyor.

Bu kapsamda Arap Pir Caddesi, Ahi Buyruk Caddesi, Eski Garajlar ve İtfaiye Sokak’ta tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyen Lider Hilmi Alım, Lider Yardımcısı Levent Olgun ve gruplardan bilgi alarak kolaylıklar diledi.

Trafiği rahatlatmak ismine yeni projeleri hayata geçireceklerini söyleyen Alım, “İhtiyaç duyulan her cadde ve sokağımızda dönemin açılmasıyla birlikte çalışmalarımıza başlıyoruz. Şu anda Arap Pir Caddesi’nde ağaçlandırma, kaldırım, aydınlatma ve asfalt çalışmasıyla birlikte caddemizi yeniliyoruz. Kentin merkezinde bulunan ve araç yoğunluğu olan bu caddemizde geçmiş periyotlarda etrafında düzenleme çalışması yapılmıştı. Bu güzergâhta ise altyapı ve üstyapı çalışmalarını da tamamlamış olduk. Kentimize iyi uğurlu olsun. Trafiğini rahatlatacak öteki caddelerimizde ise hummalı bir halde çalışıyoruz. Buhara, Yavuz Selim, Hamit Kandur ve Yahyabey Caddesi’ne de takımlarımız süratli bir formda girerek bayram sonuna çalışmalarını tamamlamış olacak. Tabi bu çalışmalarımız koordineli bir halde devam ediyor. Başta ÇEDAŞ olmak üzere doğalgaz şirketlerimiz ile irtibatlı olarak öncelikle altyapıyı tamamlayıp daha sonra üst yapıya geçiyoruz. Bölgemize ve kentimize güzel uğurlu olsun. Esnafımızla da her vakit ortak akıl ve istişareyle yürütmüş olduğumuz çalışmalarımızda olumlu reaksiyonlar alıyoruz. Kendileri bize teşekkür ediyorlar. Biz de onlara anlayışları için teşekkür ediyoruz” sözünü kullandı.

“DOĞAYLA İÇ İÇE BİR SİVAS İÇİN KOLLARIMIZI SIVADIK”

Gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir Sivas bırakmak için misyona geldikleri günden bu yana “Nefes Alınabilir Yeşil Bir Sivas” amacıyla çalıştıklarını kaydeden Lider Alım, “Yanlış kullanılan her şey vakitle kirlenmeye, eskimeye ve yavaş yavaş yok olmaya mahkûmdur. Tabiatımız da böyledir. Gelecek kuşaklarımıza yeşil, sağlıklı, her caddesi ve sokağı tabiatla iç içe bir Sivas bırakabilmek için kollarımızı sıvadık. Yeni yaptığımız cadde ve sokaklarımızda uygun olan her yeri nitelikli ağaçlarımızla süslüyoruz. Onları da mahalle sakinlerimize emanet ediyoruz. Bazen de caddelerimizin bir kısmına ağaç dikimi yapıyoruz, öteki kısmına dikemiyoruz. Bunun nedeni de altyapı çalışmalarımız ona müsaade etmiyor. Gerek doğalgaz çizgisi, gerek yağmur suyu, gerekse kanalizasyon sınırı olan yerlere ziyan vereceği gerekçesiyle ağaçlandırma yapamıyoruz. Cadde düzenlemesi yaparken birtakım ağaçları kaldırmamız gerekiyor ya da hasta olan ağaçlarımızı kesmemiz gerekiyor. Tarım ve Orman Vilayet Müdürlüğümüz ve Üniversitemizde kurulan bir heyetin görüşü alınarak buna karar veriyoruz. Lakin kesinlikle kaldırdığımız ağacın yerine de daha nitelikli ve sağlıklı ağaçlar dikiyoruz. Bu husus bizim kırımızı çizgimiz. Hassas olduğumuz, üzerinde durduğumuz bir konu… Tüm hemşehrilerimizin içi rahat olsun” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı