Genel Sekreter Gündoğdu’dan Kartepe’deki projelere yakın takip

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Kartepe’de üretimi devam eden 2 projeyi inceledi, çalışmalarla ilgili bilgi aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Kartepe Yürüyüş yolu ve Kartepe Şevkatiye parkında incelemelerde bulundu. Büyükşehir’in hala alanda devam eden projelerini yakından takip eden, çalışmalar hakkında yerinde bilgi alan Genel Sekreter Gündoğdu, her iki projenin de planlandığı formda devam etmesinden duyduğu memnuniyeti söz etti.

KARTEPE’YE İTİBAR KATACAK PROJELER

Kentin konforunu artıracak projeleri bir bir hayata geçiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kartepe ilçesinde de 2 kıymetli projeye devam ediyor. Bu kapsamda Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığınca yapılan Köseköy-Sarımeşe ortası yürüyüş ve bisiklet yolunun birinci etabı tamamlandı. 4,5 m genişlikte 1,7 km baskı beton bisiklet ve yürüyüş yolu çalışmaları tamamlandı. Genel Sekreter Balamir Gündoğdu, beraberindeki heyetle birlikte 1. etap çalışmalarını yerinde inceledi.

9 KM YÜRÜYÜŞ VE BİSİKLET YOLU

Genel Sekreter Gündoğdu’ya projenin ikinci ve üçüncü etap çalışmaları hakkında bilgi verildi. Güzergâhın ehemmiyetine dikkat çeken Genel Sekreter Gündoğdu; “2. etapta 650 m, 3. etapta ise 350 yol üretimi olacak. Kandıra sapağından bulunduğumuz yere 9 kilometrelik bir yürüyüş ve bisiklet yolumuz var. Birinci etabımızı vatandaşlarımızın hizmetine sunduk” tabirini kullandı.

KARTEPE ŞEVKATİYE PARKI

Genel Sekreter Balamir Gündoğdu’nun Kartepe’deki 2. durağı ise Şevkatiye Parkı oldu. 10 dönümlük alan üzerine inşa edilen park, bölge insanın gereksinimlerine karşılık verecek ve vatandaşlara nefes aldıracak.

10 DÖNÜMLÜK PARK

Kartepe Şevkatiye Parkı içerisinde 15×27 metre basketbol alanı, 28×44 metre futbol alanı, 114 metrekare spor tesisi, 3 metre genişliğinde 450 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, 80 metrekare tuvalet ve mescit, 2.300 metrekare piknik alanı, 265 metrekare çocuk oyun alanı, 75 metrekare fitness alanı ve 490 metre etraf duvar imalatı yer alıyor.

“VATANDAŞLARIMIZA NEFES ALDIRACAK”

Burada da projenin geldiği noktayla ilgili bilgi alan Genel Sekreter Gündoğdu, ‘’Kartepe Şevkatiye Parkımız 10 dönümlük bir park. Bölgemizin muhtaçlığına karşılık verecek. Vatandaşlarımızın keyifle vakit geçirebileceği bir alan olacak. Vatandaşlarımız için her şey düşünüldü” sözünü kullandı.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı