– Menemen İş-Kur Hizmet Noktası Vatandaşın Ayağına Gidiyor

Menemen Belediyesi’nin bünyesinde bulunan İŞKUR Hizmet Noktası, işsizleri iş sahibi yapmak için hafta içi her gün birçok mahallede stant açıyor. Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Menemen’de iş arayan vatandaşlarımız ile patronlar ortasında aracılık etmeye devam ediyoruz. 2022’nin birinci 6 ayında yaklaşık 3 bin vatandaşımızla gerçekleştirilen toplantılar sonucunda bin 349 vatandaşımızın iş sahibi olmasına katkı sağladık. Amacımız işsizliği en az hale getirmek” dedi.

Menemen Belediyesi, istihdam seferberliğine katkıda bulunmak için bünyesinde bulunan İŞKUR Hizmet Noktası ünitesi ile çalışmalarını sürdürüyor. İş arayan firmalarla görüşmelerini artıran Menemen Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktası, iş arayan vatandaşa daha süratli ulaşmak için Menemen’in çeşitli mahallelerinde stant açtı. Birinci etapta Cumhuriyet Meydanı, Asarlık, Koyundere ve Kent-2 bölgesinde açılan İŞKUR Hizmet Noktası stantları, iş arayan vatandaşların ayağına kadar gidiyor.

PEHLİVAN: YAYGINLAŞTIRACAĞIZ

Menemen Belediye Lider Vekili Aydın Pehlivan, “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemizdeki işsizliği en aza indirmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda açtığımız stantlarla halkımızın ağır olduğu bölgelerde stant açmaya karar verdik. Birinci etapta 4 mahallemizde stant açtık. Bu çalışmamız değerli hemşehrilerim tarafından da ilgi gördü. Muhtarlarımızla da istişare ederek stantlarımızı yaygınlaştıracağız” dedi.

6 AYDA BİN 349 VATANDAŞ İŞ SAHİBİ OLDU

Menemen Belediyesi İŞKUR Hizmet Noktası olarak 2022’nin birinci 6 ayı hakkında da bilgi veren Pehlivan, “İŞKUR Hizmet Noktamız, çalıştığımız firmalarla son 6 ayda 145 toplantı gerçekleştirdi. Bu toplantılara 3 bine yakın iş arayan hemşerimiz katıldı. Bize müracaat eden Aliağa, Çiğli, Manisa ve Menemen’de bini aşkın firmaya, toplamda bin 349 vatandaşımızı işle buluşturduk. 34 engelli vatandaşımızın da işe girişine aracılık ettik. Vatandaşlarımızı işe yerleştirmekle kalmıyor, sonrasını da takip edip, bağlantı halinde oluyoruz. Hemşehrilerimizin her türlü problemiyle yakından ve titizlikle ilgilenmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı