Sedat Peker’den Ertuğrul Özkök ile ilgili yeni iddia: 100 bin dolar aldın…

Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) bulunan organize kabahat örgütü başkanı Sedat Peker, Meczup Çavuş isimli Twitter hesabı ile paylaşımlar yapmaya devam ediyor. Peker, Ankara’da bir savcının kendisiyle alakalı bir evrak sebebiyle vazifeden alındığı savıyla gazeteciler ve siyasetçiler hakkında açıklamalarda bulundu.

Muhalefetin ‘5’li çete’ den biri olarak tanımladığı Cengiz Holding’in sahibi Mehmet Cengiz ile Özkök’ün mülakatına da değinen Peker, “O vakit da prim alıyordu, artık de prim alıyor” dedi.

Sedat Peker’in “Deli Çavuş” isimli toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamalar şöyle:

“Namusu aldığı prim kadar olan tetikçi gazeteciler”

1- Değerli dostlarım, sizlerin müsaadesi ile ertuğrul özkök Sedat Peker’in tezlerini yalanladı haberlerini yapan gazetecileri eleştirmek istiyorum. ertuğrul özkök cevaben “ ben yalnızca işverenim olan aydın doğan’dan prim aldım” diyerek beni doğrulamıştır. Ben yayınladığım

2- görüntülerde tetikçi gazeteciliği anlatırken, “bunlar işvereninin istediği tarafta haber yapıp, siyasilere saldırırlar. İşverenleri milyarlarca dolarlık ihaleyi aldıktan sonra, bu tip gazetecilere yani kemiklik köpek olan gazetecilere yani namusu aldığı prim kadar olan tetikçi

3- gazetecilere de misyonunu âlâ yaptın diye prim verirler”demiştim. ( namuslu gazeteciler baş tacı ) e. özkök cevaben “ ben bir tek işverenimden prim aldım “diyerek beni doğrulamıştır. Halkın dikkatini diğer tarafa çekmek için yapılan pak toplum masalına öncülük etmiştir dedim.

“Sen Pulitzer’in en başarılı gazeteci mükafatını mü kazandın?”

4- Topluma, pak toplum masalı anlatılırken art planda neler yaşanıldığını söylemiştim. Benim twitlerimde mehmet cengiz, ertuğrul özkök’ e prim verdi diye bir kısım var mı? ertuğrul özkök, sen Pulitzer’in en başarılı gazeteci mükafatını mü kazandın? Çalıştığın gazeteyi

5- tüm dünyaya mı tanıttın? Hayırdır, sana bu primi niçin verdi işverenin ? Bu sorunun yanıtı, işverenin olan aydın doğan’ın o tarihten sonra devletten aldığı kıyak ihalelerde kapalı. Sen primci gazeteciliğin Türkiye’de başlamasına sebep olansın. Sen tetikçisin.

“100 bin dolar paramı aldın”

6- Benimle ilgili yaptığın palavra haberi düzeltmen için avukatım gazetenize resmî evrakları ulaştırdığında, “düzeltme haberi yazamam fakat gazetede ilan olarak yayınlarım” diyerek, 100 bin dolar paramı aldın. ( reklam fiyatı olarak) Ulan rezilsiniz, siz soyguncusunuz.

7- 40 yaşından genç kardeşlerim, lütfen bunları uygun okuyun. Pak toplum diye bir şey yoktur. Zira, insan kirlidir. Benim size anlattıklarımdan sonra sizler, beşere, inanca dayalı sistemi yıkıp, sisteme dayalı bir tertip kurmalısınız. Şahsıma bir çok unvan bahşettiniz.

8- Psikiyatrist Prof. Dr. Sedat Peker, Barolar Birliği Lideri Sedat Peker başta olmak üzere hepsi çok kıymetliydi. Son günlerde vermiş olduğunuz yeni unvan, Karanlıkların Şerifi de çok yaratıcı. Tüm kalbimle teşekkür ediyorum. Bu unvanlara layık olacağımı bilmenizi istiyorum.”